Що таке розпізнавання номерів

Розпізнавання номерів – це технологія машинального зчитування номерних знаків транспортних засобів у реальному часі, що використовується для визначення розташування авто. Програма розпізнавання номерів машин використовує камери відеоспостереження, камери для забезпечення дотримання ПДР або пристрої спеціально розроблені для цього завдання. АРНЗ (автоматичне розпізнавання номерного знаку) широко застосовується поліцією по всій планеті.

Розпізнавання автомобільних номерів не є новинкою. Ранні технології були випробувані у Великій Британії у середині 1970-х років. Однак АРНЗ стало популярним у 1990-х роках, коли з'явилися нові розробки дешевшого та простого у використанні програмного забезпечення. В Україні одним із перших модулів розпізнавання автомобільних номерів був «Рубіж», який використовувався поліцією.

На той час автоматичне розпізнавання номерного знаку, засноване на традиційній відеотехнології, обмежувалося записом відео, які аналізувалися на наступному етапі. Сьогодні нові технології, засновані на штучному інтелекті та глибокому навчанні, дозволяють автоматизувати процеси та ефективніше керувати трафіком.

Мережеві камери, оснащені інтелектуальними програмами для розпізнавання номерів, такими як аналітична система ULA, можуть робити набагато більше, ніж просто знімати відео. А саме - визначати та документувати порушення правил дорожнього руху, аналізувати відео та ініціювати дії, такі як відкриття шлагбауму за номером авто, а також повідомляти про підозрілі транспортні засоби.

На основі аналітики у реальному часі модуль розпізнавання автомобільних номерів може ініціювати відповідні дії.

Технологія не обмежується однією функцією. Розпізнавання номерних знаків можна комбінувати з розпізнаванням об'єктів або осіб, наприклад, для розпізнавання не тільки номерних знаків, але й водіїв.

Автомобільні номерні знаки у різних країнах відрізняються, часто буває кілька типів у межах однієї країні. Якби для їхнього розпізнавання можна було б просто навести камеру, кожен зміг би це зробити. Правда у тому, що це непросто, і без інтелектуальних технологій складно буде досягти точності.

Алгоритми розпізнавання авто номерів

Програма розпізнавання номерів машин використовує кілька основних принципів визначення номерного знаку:

  • Перший етап - пошук та виділення номеру на зображенні;
  • Орієнтація та розмір номерів – компенсує перекіс пластини та коригує розміри до необхідного;
  • Нормалізація - регулює яскравість та контрастність картинки;
  • Наступний етап – ідентифікація окремих символів;
  • Візуальне розпізнавання символів;
  • Синтаксичний/геометричний аналіз – перевірка символів та положення на відповідність правилам конкретної країни.
  • Усереднення розпізнаного значення за кількома полями/зображеннями для отримання більш надійного результату, особливо з урахуванням того, що будь-яке окреме зображення може містити відблиски відбитого світла, бути частково затемненими або мати інші артефакти.
Використовуючи нерухомі зображення або відео, аналітична система може розпізнавати та фіксувати інформацію про номерні знаки автомобілів і автоматично зберігати цю інформацію. Пошук у реальному часі також може виконуватися за кожним виявленим номерним знаком шляхом порівняння зібраної інформації зі збереженою базою даних номерних знаків.

Розпізнавання номерів: інтелектуальний моніторинг трафіку

Зростаючий рух у містах та на автомагістралях ставить нові завдання перед міською владою. Якщо раніше оператор спостерігав за ситуацією за допомогою відеомонітора, то тепер це завдання виконують інтелектуальні системи комп'ютерного зору.

Приклад: аналітична система ULA пропонує виявлення транспортних засобів та розпізнавання номерних знаків, а також ідентифікацію автомобілів за маркою, моделлю та кольором.

Системи інтелектуальної відеоаналітики також підтримують функцію відкриття шлагбауму за номером авто. Таким чином, менеджери складу можуть гарантувати, що лише авторизовані транспортні засоби можуть в'їжджати на закриту територію.

Яким є майбутнє розпізнавання автомобільних номерів?

Немає сумнівів у тому, що технології й надалі стрімко розвиватимуться. Системи моніторингу дорожнього руху будуть все більш мобільними, включаючи системи камер зчитування номерів, які можуть розпізнавати номерні знаки та інші особливості транспортних засобів.

У міру збільшення продуктивності апаратного та програмного забезпечення точність розпізнавання зображень буде продовжувати покращуватись.

Ми використовуємо файли cookie, для покращення функціональності нашого сайту. Детальніше про це читайте в Політиці конфіденційності

Ok
No